You are currently viewing Produkcja i zastosowanie siatek zgrzewanych

Produkcja i zastosowanie siatek zgrzewanych

Oprócz siatek plecionych i cięto-ciągnionych bardzo popularne są także siatki zgrzewane. Wytwarzane są z drutu o niewielkiej średnicy. Maksymalna szerokość paneli produkowanych przez zakłady najczęściej nie przekracza 1,5 metra, ponieważ taka jest maksymalna szerokość maszyny wykorzystywane podczas procesu produkcyjnego. Jakie zastosowania mają siatki zgrzewane i kiedy uzasadnione jest ich stosowanie?

Producenci stalowych siatek zgrzewanych

producent siatki zgrzewanejOprócz średnicy drutów wykorzystywanych do produkcji siatek zgrzewanych różnić się może także wielkość oczek. Odległość pomiędzy poszczególnymi drucikami może różnić się w zależności od tego, jakie przeznaczenie będzie miała dana siatka. Najmniejsze oczka zwykle nie są mniejsze niż 2 × 2 cm, natomiast największe mogą mieć nawet 10 × 10 cm. Bardzo rzadko celowo zwiększa się rozstaw drucików, ponieważ skutkowałoby to utratą sztywności wyrobu. W przeciwieństwie do siatek plecionych producent siatki zgrzewanej łączy druciki w miejscach, w których się przecinają. Najczęściej połączenie wykonane jest w procesie zgrzewania, jednak w przypadku większych średnic prętów może zdarzyć się tak, że zostaną one zespawane. Wyprodukowane w ten sposób panele znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie oraz rolnictwie. Można z nich wykonywać ogrodzenia, części maszyn lub różnego rodzaju osłony i zabezpieczenia.

Siatki zgrzewane najczęściej wykonuje się ze stali, która nadaje się do zgrzewania. Niestety często nie idzie to w parze z odpornością na korozję, dlatego po zakończeniu produkcji i sprawdzeniu jakości połączeń, siatka pokrywana jest farbą lub cynkiem. W ten sposób staje się odporna na czynniki środowiskowe i może być wykorzystywana na zewnątrz nawet wtedy, gdy jest narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne.