Rękawice z tkanin i skóry

W przypadku rękawic ochronnych wykorzystywanych podczas różnych prac w niebezpiecznych warunkach najpowszechniej wykorzystuje się rękawice z tkanin i skór. Są najbardziej komfortowe i chronią przed uszkodzeniami w niewielkim zagrożeniu. Najczęściej są wykorzystywane podczas prac narażających na uszkodzenia mechaniczne, np. otarcia, przecięcia.

Rękawice robocze to ochrona dla Twoich dłoni

W tej kategorii prac najczęściej wymagana jest odpowiednia odzież robocza. Jednym z najważniejszych elementów stają się rękawice. Najpopularniejsze stają się obecnie rękawice skórzane oraz kombinowane (odpowiednie połączenie tkanin i skór). Takie typy rękawic są najbardziej funkcjonalne. Posiadają specjalną konstrukcję ułatwiającą pracę fizyczną oraz zapewniającą odpowiednie bezpieczeństwo dla dłoni narażonych na czynnik zewnętrzne. Często posiadają amortyzator uderzeń, dzięki czemu nadają się do prac remontowych i przeładunkowych. Rękawice robocze kombinowane są typem rękawic, które posiadają część dłoni wewnętrzną opatrzoną skórą, natomiast część grzbietową i mankiet z tkanin.

rękawice roboczeOdpowiednia konstrukcja rękawic, wysoka jakość materiałów sprawiają, że są bardzo odporne na ścieranie, przecięcia i rozdarcia. Zapewnia to wysoki komfort pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Z łatwością można też naleźć modele wzmocnione od wewnątrz pianką poliuretanową, która staje się dobrym amortyzatorem podczas urazów mechanicznych. Dodatkowo wiele modeli tego typu rękawic roboczych posiada wewnętrzne wkłady funkcyjne zamocowane w podszewce. Mogą one spełniać takie funkcje jak np. ochrona przed zimnem lub ciepłem, przecięciem czy przemakaniem. Tego typu rękawice stają się najpopularniejsze ponieważ są wygodne, funkcjonalne i nie drogie. Z łatwością jedna para rękawic o odpowiedniej konstrukcji może sprawdzić się w wielu sytuacjach. Jest to ważne zwłaszcza dla pracowników fizycznych oraz przeciętnych ludzi wykonujących prace porządkowe, remontowe lub ogrodowe. Rękawice wykonane z tkanin i skór zwierzęcych najlepiej też dopasowują się do dłoni.