Rekrutacja do agencji pracy tymczasowej

Często się mówi, że szewc chodzi bez butów. Jest w tym na pewno trochę prawdy. Odkąd pracuję w firmie rekrutacyjnej to nie trudno było mi to zauważyć. Nie mieliśmy nigdy problemów ze znalezieniem pracowników wakacyjnych, czy nawet stałych.

Agencja pracy tymczasowej powinna mniej wymagać

agencja pracy tymczasowejJednak zawsze jest problem z poszukiwaniami pracowników do naszej agencji. Wiele osób uważa, że firma rekrutacyjna nie będzie stawiała żadnych wymagań. W końcu co może być trudnego w przeprowadzaniu takich rozmów? Na CV widać czy ktoś ma odpowiednie kwalifikacje, podczas rozmowy trzeba sprawdzić, czy wszystko się zgadza, szczególnie jeśli chodzi o znajomość języków obcych i to tyle. Agencja pracy tymczasowej powinna być jeszcze mniej wymagająca, bo przyjmuje się tam wszystkich pracowników jak leci i pewnie w ogóle nie ma tam żadnych rozmów kwalifikacyjnych. Jednak tak to w rzeczywistości nie wygląda. Nawet przy zbieraniu warzyw czy rozdawaniu ulotek trzeba się spotkać z kandydatem, żeby nie okazało się, że to jakiś leń, albo oszust. Przy pracach bardziej wymagających trzeba zadawać odpowiednie pytania, symulować spotkanie z klientem, czy tez przeprowadzać testy. Wymagający jest również outsourcing pracowali dla dużych i znanych firm, które potrzebują kogoś do pojedynczego projektu.

Ich nie można zawieść, więc wszystko musi być jak najlepiej. Podobnie wygląda outsourcing kadrowo-płacowy. Nasza rekrutacja dlatego też jest skomplikowana i trudno jest nam znaleźć odpowiednie osoby, które faktycznie się do tego nadają. Trzeba się jednak tym zajmować.