You are currently viewing Rodzaje kurtyn magazynowych

Rodzaje kurtyn magazynowych

Montaż kurtyn pcv nie stanowi większego problemu. Należy odpowiednio dobrać rodzaj kurtyny do środowiska, w jakim będzie używana oraz określić, czy potrzebne są jej dodatkowe właściwości. Kurtyny na wymiar dostarczane są w szybkim czasie pod wskazany adres i można samodzielnie dokonać montażu.

Zastosowanie kurtyn magazynowych

kurtyna magazynowaNa magazynach kutyna magazynowa stanowi swoiste oddzielnie pomieszczeń, przez które z łatwością można przejść lub przejechać wózkiem widłowym. Kurtyny dobierane są do warunków, w jakich będą używane. Standardowe kurtyny magazynowe nadają się do warunków temperaturowych od -15°C do +50°C. Specjalna kurtyna o właściwościach antystatycznych będzie używana w przemyśle elektronicznym czy różnego rodzaju serwerowniach. Kurtyna magazynowa trudnozapalna stosowana jest natomiast w środowisku z materiałami łatwopalnymi. Specjalnego rodzaju kurtyny używane są w kontakcie z żywnością. W chłodniach czy mroźniach używa się kurtyn, które dostosowane są do niskich temperatur od -60°C do +15°C. Kurtyny są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie pochłaniają wilgoci, ani zapachów. Brud nie wnika kurtynę, zatem czyszczenie jest proste. W kurtynach dobierana jest również odpowiednia szerokość pasów. Im szersze pasy, tym większa ochrona termiczna. Dzięki odpowiedniej kurtynie możliwa jest szczelna izolacja otworów bramowych. Przejścia między pomieszczeniami są szczelne i bezpieczne, jednocześnie nie powodując utrudnień w przemieszczaniu się.

Dzięki zastosowaniu kurtyny paskowej można ograniczyć występowanie hałasu, wyeliminować przeciągi oraz można zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ ciepło nie będzie uciekało w szybkim tempie. Montaż kurtyn jest niezwykle prosty i koszt zakupu jest niski. Montaż możliwy jest nawet we własnym zakresie.