You are currently viewing Rodzaje urn pogrzebowych

Rodzaje urn pogrzebowych

 

Człowiek czasami odczuwa, że nadchodzi jego koniec. Wtedy nasuwa się szereg pytań i myśli, które kierowane są do bliskich. Niektóre osoby pragną, aby po śmierci ich zwłoki poddać kremacji. Rodzina powinna się do tego bezwzględnie dostosować i zadbać o kremację, jak i zapoznać się z dostępnymi urnami w zakładzie pogrzebowym. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Materiał wykonania urn

urnyKażda nasza decyzja ma wpływ na życie. Zawsze warto wszystko dobrze przemyśleć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Ma to związek również z pochówkiem zmarłego. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego grzebania zwłok w trumnie na rzecz kremacji. Proces palenia zwłok jest złożony z wielu etapów, jednak prochy zmarłego można bez problemu umieścić w urnie. Nieobojętny jest wybór dobrej urny. Może być ona wykonana z wielu różnych materiałów. Dostępne są urny marmurowe, drewniane, a nawet kamienne. Niektóre mogą być nawet personalizowane. Urny metalowe są bardzo wytrzymałe i zdecydowanie tańsze od urn drewnianych czy kamiennych. Dobrą trwałością wyróżniają się także urny Warszawa ceramiczne, które mogą mieć ciekawe kształty i bogate zdobienia.  Dla osób mających ograniczony budżet na zakup, polecane są urny kompozytowe, wykonane z tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o kształt urny, może on przypominać trumnę, prostokąt bądź przyjąć kształt okrągły lub niestandardowy. W sprzedaży dostępne są urny różnej wielkości, także dla dzieci. Oprócz wspomnianych szczegółów, warto zwrócić uwagę także na uchwyty czy ozdoby wyrobu.

Po odejściu bliskiej osoby, trzeba zastanowić się nad pogrzebem. W pierwszej kolejności warto przemyśleć kwestię kremacji, która staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem. Taki sposób pochówku wymaga zapoznania z ofertą sprzedaży urn w zakładzie pogrzebowym. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane.