You are currently viewing Rolety rzymskie chronią Twoje oczy

Rolety rzymskie chronią Twoje oczy

O tym jak ważne są nasze oczy bardzo często przekonujemy się w momencie, kiedy zaczynamy mieć kłopoty ze wzrokiem. Dzieje się tak najczęściej przez nasze niedbalstwo i lenistwo. Chociażby objawia się to w momencie gdy nie zwracamy uwagi na jakość światła kiedy czytamy.

Rolety rzymskie pomagają chronić przed słońcem

 

Bardzo często czytamy w łóżku przy słabym świetle nocnej lampki, przez co musimy zmuszać nasz wzrok do nadmiernego wysiłku. Tak samo dzieje się podczas oglądania telewizji, którą często oglądamy w ciemnym pokoju tłumacząc się tym, że w taki sposób lepiej widoczne są efekty specjalne i gra świateł w obrazie.

rolety rzymskieTrzecim grzechem popełnianym w łóżku jest używanie komputera po ciemku. Kolejny wspaniały sposób nadwyrężania naszego już i tak słabego wzroku. Generalnie spędzając czas przy komputerze powinniśmy zwracać uwagę na jakość oświetlenia pomieszczenia w którym pracujemy. W przeróżnych podręcznikach BHP są zawarte odpowiednie normy i liczby luxów jakie maksymalnie powinno mieć żarówki. Ważny też jest kąt ustawienia komputera. Pod żadnym pozorem na jego ekran nie powinno padać słońce. Dlatego jeśli w naszym gabinecie nie ma innej możliwości to powinniśmy zastosować rolety rzymskie w oknach. Rolety, czyli materiałowa powierzchnia, którą możemy zasłonić okna w chwili gdy słońce jest w zenicie i świeci najmocniej. Rolety rzymskie są wyposażone w mechanizm sznurkowy. Jego działanie polega na pociągnięciu za sznurki w celu opuszczenia lub podniesienia rolet. Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów, mogą być różnej grubości i różnego koloru. Wszystko zależy od naszej inwencji. Tak więc planując biuro pamiętajmy o wyposażeniu je w odpowiednie rolety.