Istnieją takie miejsca, w których niezwykle ważne jest odpowiednie dbanie o posadzki. Przykładem takiego miejsca mogą być chociażby zakłady produkcyjne, w których wytwarzana jest żywność. Nie można dopuszczać do tego by w tego typu miejscach posadzka się kruszyła czy uszkadzała w jakikolwiek inny sposób. W związku z tym w takich miejscach stosuje się specjalne techniki pozwalające na zabezpieczanie posadzek.
Zabezpieczanie posadzek akrylem
Nie da się ukryć, że nawet najbardziej odporne posadzki z czasem mogą ulegać uszkodzeniom w różny sposób. Niekiedy bywa tak, że posadzki są zdecydowanie mocniej narażane na uszkodzenia. Nawet codzienna zwykła eksploatacja posadzki może sprawić, że posadzka będzie się w dużym stopniu ścierać. Od jakiegoś czasu dostępne są jednak pewne metody, które pozwalają znacznie wydłużać żywotność posadzki. Jednym z najlepszych sposobów z tym związanych jest polimeryzacja posadzek. Zabieg ten polega na nałożeniu na posadzkę warstw z różnych środków chemicznych, które ostatecznie tworzą jednolitą warstwę ochronną. Zdarza się niekiedy tak, że konieczne jest wcześniejsze gruntowanie posadzek. W szczególności czynność ta jest konieczna w przypadku posadzek betonowych. Bardzo szybko chłoną one wilgoć co może sprawić, że warstwy polimerowe będą wchłaniane. Po zagruntowaniu posadzki zapobiegniemy takiemu zjawisku i przez to polimery będą utrzymywać się dłużej.
Ogólnie rzecz ujmując polimeryzacja posadzki może w naprawdę dużym stopniu wpłynąć na wydłużenie żywotności posadzki. Niemniej jednak należy mieć na uwadze ten fakt, że posadzki polimerowe należy również od czasu do czasu odnawiać. Zabieg tego typu pozwala na zabezpieczenie posadzki na około pół roku. Po tym czasie należałoby jeszcze raz przeprowadzić polimeryzację.