You are currently viewing Specjalne włókno z alpaki

Specjalne włókno z alpaki

Włókno z runa alpak uznawane jest za włókno z grupy specjalnej z uwagi na szereg właściwości jakie wykazuje. Jest to przędza delikatna dla skóry człowieka im jest cieńsza, a przy tym to bardzo lekki wybór. Poleca się ją szczególnie wrażliwym osobom, które chcą zadbać w jesienne oraz zimowe dni o swój komfort cieplny i przyjemny dotyk ubrań.

Fantastyczne właściwości włókna alpaki

płaszcz z alpakiZ moherem, kaszmirem oraz wełną konkuruje bardzo podobne runo do wełny znane szerzej jako włókno alpaki. Mimo to jest ono wielokrotnie lżejsze od wełny, a do tego o wiele bardziej delikatne dla skóry. Nie zawiera lanoliny, a dzięki szerokim możliwościom kolorystycznym można ominąć proces chemicznego farbowania. To doskonały wybór, który nie uczula ani nie podrażnia, a w szczególności, gdy włókna są bardzo cieniutkie. Na świecie alpakę uznaje się za towar luksusowy. W związku z tym warto mieć w swoje garderobie sweter, skarpetki czy płaszcz z alpaki. ponieważ to wyjątkowy wybór. Doskonale utrzymuje ciepło ciała, a przy tym pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, abyśmy się nie pocili w nieprzyjemny sposób. Warto też zaznaczyć, że alpacze runo odpowiednio pielęgnowane będzie służyć nam bardzo długi czas. Najważniejsze jest jednak pranie w niskiej temperaturze oraz unikanie mocnych środków czyszczących, a tym bardziej wybielających. Również nie suszymy w suszarce bębnowej, a na płasko na wyłożonym ręcznikum.

Jedną z lepszych opcji na zimne dni jest włóczka z alpaki, która doskonale grzeje, a przy tym nie podrażnia naszej skóry. Przy tym jest to włókno o wiele lżejsze od wełny i zaliczane do towarów luksusowych. Naturalnie występuje w wielu odcieniach beżu oraz brązu, jak również w eleganckiej czerni. Można wybrać idealne naturalne włókno dla siebie.