You are currently viewing Sposób na niewygodny materac

Sposób na niewygodny materac

 

Sen to czas zasłużonego odpoczynku i regeneracji organizmu po całodniowym wysiłku, dlatego też warto, aby te kilka nocnych godzin spędzić w komfortowych warunkach. Za komfort snu odpowiada nasze łóżko, a konkretnie materac. To właśnie jemu powinniśmy się przyjrzeć bliżej.

Jaki powinien być wygodny materac?

Materac nawierzchniowyWygodny materac to taki, który wychodzi na przeciw indywidualnym potrzebom użytkownika. Nie jest zbyt miękki, ani zbyt twardy. Za miękki materac wymusi przyjęcie pozycji podobnej do tej podczas leżenia na hamaku, co niestety nie jest korzystne dla naszego kręgosłupa. Za twardy materac natomiast nie pozwoli na rozluźnienie mięśni podczas snu, co zupełnie mija się z celem zdrowego i efektywnego wypoczynku. Wybór odpowiedniego materaca zależy przede wszystkim od masy ciała użytkownika. Im większa waga osoby śpiącej, tym twardszy powinien być materac. Jednak prócz kierowania się samą wagą, koniecznie trzeba wypróbować materac przed zakupem. Obecnie dostępnych jest wiele różnych materiałów, z których wykonuje się materace, dlatego też dobrze jest na własnej skórze przetestować dostępne opcje. Co prawda, ceny niektórych modeli mogą okazać się dość spore, jednak jest to zakup, który ma nam służyć przez wiele lat, dlatego czasem warto zainwestować w produkt dobrej jakości. Nie zawsze jednak trzeba kupować nowy materac. Dla użytkowników niezbyt wygodnych łóżek, dobrym pomysłem może okazać się materac nawierzchniowy. Jest to materac, który nałożony na łóżko znacznie poprawi komfort spania. Można za jego pomocą wyregulować twardość łóżka, zwiększyć ją lub zmniejszyć, w zależności od użytego modelu. Materac nawierzchniowy przyda się także na wyrównanie istniejących na starym materacu nierówności. Wyprodukowany z dobrej jakości pianki, posłuży przez długi czas, a cenowo jest znacznie korzystniejszy, niż klasyczne materace.

Dostępne technologie oferują nam obecnie ogromną gamę materaców, z których każdy wybierze coś dla siebie. Rozpiętość cenowa również jest szeroka. Dla wymagających użytkowników producenci tworzą również specjalistyczne materace, jak te przeciwdziałające odleżynom, lub z naturalnym lateksem dla alergików.