You are currently viewing Szkolenia profesjonalnych operatorów drona

Szkolenia profesjonalnych operatorów drona

Nowoczesne bezzałogowe maszyny są na tyle skomplikowane i odmienne od tradycyjnych dronów, iż wymagają znacznie odmiennych umiejętności i technik sterowania. Niejeden operator który zaczynał przygodę z dronami na konwencjonalnej maszynie wspomina, iż opanowanie umiejętności wymaganych do sterowania zaawansowanymi dronami zadaniowymi jest bardzo trudne i czasochłonne.

Kursy dla zawodowych operatorów dronów

kurs pilotażu dronaOperatorzy zawodowi, którzy zaczynają pilotować w pracy drony zadaniowe, często biorą udział w kursach i szkoleniach doskonalących, przeznaczonych właśnie dla operatorów pilotujących zaawansowane drony na stanowiskach pracy. Kurs pilotażu drona zadaniowego podobny jest do standardowego kursu operatora drona, aczkolwiek skupia się na znacznie odmiennych zagadnieniach. Zamiast podstaw pilotowania, są tam omawiane zaawansowane techniki sterowania dronem, oraz wszelkiego rodzaju kwestie bezpieczeństwa i regulaminy lotów w terenie zabudowanym czy zastrzeżonym. Drony jakie służą do nauki pilotów są również znacznie odmienne od standardowych maszyn obserwacyjnych, używanych na podstawowych szkoleniach. Drony te najczęściej należą do jednej z serii zadaniowych, i mają wiele funkcji których nie można spotkać w klasycznych maszynach. Po ukończeniu takiego kursu, trwającego zwykle przez dwa lub trzy tygodnie, każdy operator otrzymuje certyfikat przeszkolenia w obsłudze zadaniowych dronów.

Taki certyfikat coraz częściej wymagany jest przez firmy używające dronów zadaniowych na stanowiskach pracy, więc znacznie ułatwia znalezienie pracy w takowej firmie. W innym przypadku, posiadanie takiego certyfikatu upoważnia do obsługi dronów profesjonalnych w miejscu w którym używane są również konwencjonalne zdalnie sterowane maszyny latające.