You are currently viewing Taśmy LED – gdzie można użyć?

Taśmy LED – gdzie można użyć?

Ostatnimi czasy taśmy LED, które całkiem niedawno pojawiły się na rynku są coraz bardziej popularne i nie tracą swojej pozycji pomimo wysokiej ceny. Spowodowane to jest wieloma zaletami z których najważniejszymi chyba są łatwość montażu (taśma LED RGB może zostać przecięta nożyczkami), a także energooszczędność.

Gdzie i do czego można użyć taśm LED?

ledDodatkowo do zalet taśmy LED zaliczany jest też długi czas eksploatacji jest on bowiem dziesięć razy większy niż zwykłej żarówki, więc koszt nam się zwróci. Pomimo to maja też swoje wady. Jednak gdzie można zamontować taśmę LED i na co zwrócić uwagę? Taśmę LED można zamontować wszędzie. Dosłownie wszędzie tam gdzie oprawa sufitowa LED i lampa LED nie zdają egzaminu. Od miejsca zastosowania zależy też jasność diod oraz czy mają być wodoodporne. Do oświetlenia funkcjonalnego np. blatu w kuchni najlepsze do użycia będą bardzo jasne diody a do oświetlenia ozdobnego wystarczą taśmy o standardowej jasności. Taśma LED może być też użyta w łaźniach czy innych pomieszczeniach gdzie jest podwyższona wilgotność. Dlatego właśnie Taśmy LED powinny być wodoodporne. Jeśli jednak komuś z nas nie pasują taśmy LED i niewidoczne żarówki, lub obawia się że przy przepaleniu kilku nie podoła wymianie to można też zakupić oprawy sufitowe LED. Obydwa sposoby są łatwe proste i przyjemne. Jest też kilka kryteriów, które są potrzebne abyśmy kupili odpowiednią taśmę LED. Oczywiście pierwszym jest cena, ale to jak z każdym produktem bywa im tańsze nie koniecznie lepsze. Tutaj może nie jakość, ale jednak czas działania ponieważ standardowo diody działają około 50000 godzin, jednak te tańsze będą ulegały przepaleniu bądź osłabieniu wydajności już wcześniej. Jak każdy przedmiot czy materiał taśma LED RGB ma swoje wady. Jest ich niewiele ale zawsze jakieś są ponieważ nie ma nic idealnego.

Pierwszą wadą już wcześniej wspomnianą jest wysoka cena. Jednak czas eksploatacji takiej taśmy LED RGB jest nawet dziesięć razy dłuższa niż zwykłych żarówek, przez co jednak taśma LED RGB wychodzi taniej.