Transport zwierząt do Anglii – ogólne zasady

Osoby, które chcą na stałe się przeprowadzić za granicę przykładowo do Anglii zazwyczaj zabierają cały dorobek swojego życia. Zabierają również swe zwierzęta, ale te trzeba transportować w sposób szczególny. Na szczęście istnieje wiele firm, które oferują transport tego typu. Co więcej, pomagają załatwić wszelkie formalności.

Ważne informacje odnośnie transportu zwierząt do Anglii

transport z polski do angliiZanim jednak podejmiemy decyzje, że zabieramy naszego pupila ze sobą, powinniśmy sami zapoznać się z poszczególnymi i ważnymi informacjami. Bardzo ważne jest to, żeby pies, kot czy jakiekolwiek inne zwierzę domowe miało wydany paszport dla zwierząt wydany przez lekarza weterynarii. Będą w nim zawarte wszelkie informacje o odbytych szczepieniach. Oprócz tego zwierze musi posiadać specjalne oznakowanie. Wszczepia się mu mikrochip z odpowiednim zakodowaniem. Niezwykle ważne jest szybkie szczepienie przeciwko wściekliźnie. Bez powyższych wytycznych nie dostaniemy pozwolenia na transport z polski do anglii. Można również dodać, że zanim wyruszymy w podroż z psem, ten musi wcześniej zostać poddany profilaktyce. Jest to leczenie tasiemca, jednakże tego typu zabieg podczas przeprowadzki do Wielkiej Brytanii jest nieobowiązkowy. Nie każdy wie, ale są rasy psów, które nie mogą być przewiezione do Anglii, ponieważ ich obecność jest tam zabroniona. Jeśli ktoś jest zainteresowany, jakie są to rasy – może poszukać informacji w internecie. Jak wspomniano wyżej – warto jest poszukać dobrej firmy, która wykonuje specjalne usługi związane z przeprowadzkami poza granice naszego kraju.

Którą wybierzemy firmę, zależy od nas, ale jedno jest pewne – zanim wyruszymy w podroż ze zwierzęciem, trzeba załatwić wszelkie formalności o których wyżej wspomniano. Zdarzały się sytuacje, kiedy zwierzę było przewiezione w paczce, ale takie rozwiązanie jest niedozwolone i niehumanitarne. Nie stosujmy tego pod żadnym pozorem!