You are currently viewing Trwałe nawierzchnie sportowe

Trwałe nawierzchnie sportowe

Najlepsze nawierzchnie sportowe aby zostały dopuszczone do obrotu muszą przejść szereg bardzo rygorystycznych badań potwierdzających jej parametry. Tylko certyfikowana nawierzchnia może być układana w obiektach gdzie sport uprawiany jest profesjonalnie. Zapewnia to osiąganie najlepszych wyników oraz odpowiednie bezpieczeństwo.

Różnorodne podłogi sportowe

solidne wykładziny sportoweTylko bardzo solidne wykładziny sportowe powinny być układane w obiektach gdzie występuje bardzo duża aktywność. Profesjonalne uprawianie sportu wymaga najlepszych nawierzchni z czego świetnie zdają sobie sprawę najlepsi producenci dostarczając na rynek znakomite, certyfikowane produkty. Są to przede wszystkim heterogeniczne wykładziny wielowarstwowe zapewniające najwyższe bezpieczeństwo oraz możliwość osiągania jak najlepszych wyników. Są one wyjątkowo odporne na ścieranie, przebicia oraz inne urazy mechaniczne. Dla podniesienia ich walorów układa się je na specjalnej konstrukcji zbudowanej z płyt i legarów drewnianych. Jednak sport to nie tylko dziedzina dla profesjonalistów. Sport amatorski uprawiany w obiektach wielofunkcyjnych bazuje przede wszystkim na wykładzinach jednorodnych układanych wprost na wylewce betonowej. Pomimo dużo gorszych parametrów od wykładzin wielowarstwowych jest to bardzo dobra i wytrzymała podłoga dająca znaczny komfort uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych. Producenci dostarczają wykładziny w wielu kolorach co daje możliwość jak najlepszego dopasowania do potrzeb estetycznych. Oprócz wykładzin dużym zainteresowaniem cieszą się posadzki z klepki drewnianej.

Wśród najlepszych producentów panuje tendencja do wytwarzania wykładzin sportowych z przeznaczeniem dla konkretnych dyscyplin sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również nawierzchnie przenośne, montowane okresowo w obiektach wielofunkcyjnych na czas rywalizacji sportowej.