You are currently viewing Ubrania dla kobiet w ciąży

Ubrania dla kobiet w ciąży

 

Kiedy zbliża się termin porodu, przyszła mama zastanawia się jak przygotować swoją pierwszą wyprawkę do szpitala. Informacji najczęściej szuka w internecie lub słucha rad doświadczonych mam. Jednak zawsze można czegoś zapomnieć lub wziąć coś kompletnie niepotrzebnego.

Jaką pidżamę wybrać do szpitala?

Koszula do karmieniaWiększość kobiet decyduje się na karmienie piersią, ponieważ mleko matki jest najlepsze dla dziecka. Karmienie piersią ma swoje dobre i złe strony. Jedna z dobrych stron to przede wszystkim zapobieganie wystąpienia raka piersi. Jedna ze złych stron to wyciekanie pokarmu z piersi, a co za tym idzie plamienie ubrań. W ciągu dnia można założyć muszle laktacyjne lub wkładki, które chronią ubrania przed zamoczeniem. Jednak, gdy przychodzi noc jet najgorzej. Podczas snu z piersi wydobywa się największa ilość pokarmu, oprócz tego w normalnej pidżamie nie jest łatwe karmienie piersią, trzeba podnosić do góry koszulkę, to powoduje odsłonięcie całego ciała, co nie jest komfortowe w szpitalu. Dlatego lepsza od pidżamy będzie Koszula do karmienia. Najważniejszą i najlepszą rzeczą w koszulach do karmienia są otwory na wysokości piersi, dzięki którym nie trzeba nic ściągać ani podnosić do góry. Kiedy chcemy nakarmić naszego maluszka wystarczy odsłonić pierś, tylko tyle. To bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak przy wyborze koszuli do karmienia należy zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Najlepsza będzie bawełna. Ten materiał jest zwiewny i naturalny, dzięki temu nie pojawi się żadna alergia ani u nas, ani u naszego niemowlaka.

Wybierając koszulę do karmienia zwróćmy uwagę na materiał z jakiego jest uszyta ale również na jego grubość. Latem najlepsza będzie zwiewna, a zimą oczywiście grubsza. Szukając koszuli, najlepiej będzie kupić ją w sklepie stacjonarnym.