You are currently viewing Uzyskanie bankowego wsparcia – kredyt konsolidacyjny

Uzyskanie bankowego wsparcia – kredyt konsolidacyjny

Unikanie kontaktu z bankiem jest jednym z najgorszych rozwiązań, jakie można sobie wyobrazić. Odbierając pierwszy telefon z działu windykacji i informując szczerze pracownika banku o swoich problemach uzyskać można konkretne odroczenie spłaty. W innej sytuacji bank po nieudanej próbie kontaktu od razu wysyła wiadomość listownie, a to oznacza już pierwsze koszty – czasami dość wysokie. Często bank dysponuje nawet możliwością odroczenia miesięcznej czy trzymiesięcznej raty na specjalne życzenie klienta.

Kredyt konsolidacyjny

kredyt konsolidacyjnyW sytuacji, gdy problem finansowany nie jest chwilowym przypadkiem, ale efektem nagłej straty pracy, możliwe jest chociażby wydłużenie okresu kredytowania. Wtedy taką pożyczkę klient będzie wprawdzie spłacał dłużej, ale w skali miesięcznej koszty takich rat będą zdecydowanie łatwiejsze do zaakceptowania. Często problemem jest jednak to, że klient posiada zbyt wiele małych rat – za urządzenia kupowane na raty, karty kredytowe, debety na koncie czy inne pożyczki z przeszłości.
Wtedy nie ma lepszego rozwiązania niż kredyt konsolidacyjny, czyli jeden duży kredyt sprzedawany klientowi w miejsce jego innych długów. Klient sam nie dysponuje całą kwotą – bank sam dokonuje spłaty za klienta. Dzięki temu jego stare zobowiązania znikają a w zamian pozostaje jedna, łatwa do zorganizowania rata miesięczna. Banki chętnie witają w swoich progach takich klientów, gdyż mają świadomość, że są to klienci bardzo mocno zmotywowani do wyjścia ze swoich problemów finansowych.
Niekiedy kredyty konsolidacyjne są więc sprzedawane w zdecydowanie atrakcyjniejszym oprocentowaniu niż normalne pożyczki gotówkowe. Ma to na celu zachęcenie ludzi z problemami finansowymi do komunikowania się i restrukturyzowania swojego domowego budżetu.

W przypadku notorycznego unikania rozmów z bankiem można spotkać się natomiast tylko z wielkimi kosztami windykacji zewnętrznej, egzekucji komorniczej a ostatecznie nawet zajęciem mienia. Dodatkowo trafia się raz na zawsze na listę niewiarygodnych klientów i traci się tym samym jakiekolwiek szanse na otrzymanie nawet telefonu komórkowego na raty.