You are currently viewing Wydajna koparko – ładowarka

Wydajna koparko – ładowarka

Prace budowlane nie należą do najłatwiejszych, szczególnie, że często wymagają użycia siły. Tak gdzie człowiek nie jest w stanie wykonać pracy, tam jest kierowany specjalistyczny sprzęt budowlany, który znacznie ułatwia wykonywanie zadań. 

Kiedy potrzebne są koparki, a kiedy ładowarki? 

koparko-ładowarki CASENa placu budowy często do wykonania są zadania wymagające ogromnej sił, dlatego też w takich miejscach nierzadko się spotyka ciężki sprzęt budowlany. Najczęściej są to koparko-ładowarki CASE, ponieważ mają szerokie zastosowanie i wysoką wydajność. Dzięki połączeniu koparki i ładowarki, można w łatwy sposób wykonywać wszelkie wykopy, a następnie załadowywać materiał na ciężarówkę, czy przewozić go w inne miejsce. Maszyny CASE są wyposażone w potężne silniki, które bez problemu radzą sobie nawet kilkutonowymi obciążeniami. Koparko – ładowarka może pracować na najwyższych obrotach przez wiele godzin, w trakcie których nie spali zbyt dużo paliwa. Nowej generacji maszyny budowlane charakteryzują się bardzo niewielką emisją spalin, przez co są ekologiczne, a przy tym efektywne. Pojazd jest obsługiwany przez operatora, który siedzi w szczelnej kabinie, z której ma możliwość łatwej zmiany z koparki a ładowarkę, lub na odwrót. Maszyna posiada dużą i szeroką łyżkę zakończoną ostrymi zębami, dzięki czemu w precyzyjny sposób można nią załadować różnego rodzaju materiały i przewieźć w inne miejsce. Z drugiej strony maszyny znajduje się pojemna łyżka zamontowana na teleskopowym wysięgniku, którym kieruje operator koparko-ładowarki.

Do obsługi koparko – ładowarki marki CASE, konieczne jest specjalne szkolenie, ponieważ jest to sprzęt budowlany nowej generacji, posiadający specjalne rozwiązania technologiczne, które nie zawsze są oczywiste. Jedna maszyna CASE zastępuje dwa różne pojazdy.