Zagrożenia związane z korzystaniem z internetu.

O pluchach internetu można mówić i mówić bez końca. Wszyscy w końcu z niego na co dzień korzystamy, więc mamy świadomość jakie dobrodziejstwa za sobą niesie ta technologia.

Zaprojektowane logo może ściągną wiele zagrożeń na właściciela strony

sklep internetowyWykorzystujemy ją niemalże wszędzie gdzie się da. Strony internetowe przeglądamy nawet podczas jazdy autobusem czy tramwajem, dzięki pojawieniu się mobilnych urządzeń. Pojawiły się także serwisy aukcyjne, a specjalnie przygotowane szablony allegro umożliwiają ludziom sprzedaż swoich przedmiotów czy nawet prowadzenie pełnoprawnych sklepów internetowych. Projektowanie logo i stron internetowych to świetna możliwość zarobku z której informatycy chętnie korzystają, gdyż każdy chce w sieci się znaleźć i ładnie w niej wyglądać, bo to właśnie w internecie będziemy szukać najwięcej informacji. Internet zaczyna wypierać już od dawna gazety i telewizję w zakresie informacji oraz rozrywki. Jest to nieograniczone niczym medium, które będzie się cały czas rozwijać. Niestety jednak Internet niesie za sobą również zagrożenia na które powinniśmy uważać. W internecie każda osoba jest anonimowa. Łącząc ten fakt z tym, że w internecie możemy poznać wiele osób to często nie wiemy kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie i jakie ma wobec nas zamiary. Z wiadomych względów szczególnie narażone na takie niebezpieczeństwa są dzieci. Kolejnym problemem związanym z internetem są wirusy. Dzielą się one na kilka rodzajów. Jedne są bardzo szkodliwe, a drugie praktycznie nic nam nie robią. Powstały wirusy mające różnorakie zastosowania od spowolnienia naszego komputera po wyciągnięcie z niego danych. Kolejnym problemem jest również uzależnienie od internetu.

Przeglądanie internetu bardzo wciąga i szybko prowadzi do uzależnienia. Widać to chociażby po ludziach w komunikacji miejskiej, które cały czas siedzą z nosami przyklejonymi do smartfonów.