Zakładanie okapników balkonowych w domku jednorodzinnym

 

Razem z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domku jednorodzinnego. Odziedziczyłem po mojej cioci uroczą działkę i stwierdziliśmy, że warto będzie wykonać na niej dla naszej rodziny domek jednorodzinny, gdzie moglibyśmy spędzać czas z dala od miejskiego szumu i zgiełku. Żonie zamarzył się uroczy balkon z widokiem na polanę.

Balkonowe okapniki wyglądały elegancko i były funkcjonalne

funkcjonalne okapniki balkonoweWiedziałem, że to jej marznie i miałem zamiar je zrealizować. Udałem się więc do biura projektowego i poprosiłem o uwzględnienie balkony w tym konkretnym miejscu. Naturalnie nie było z tym problemu. Oznajmiłem ekipie budującej, że trzeba będzie kupić odpowiednie elementy do tego, aby balkon wyglądał elegancko. Szef ekipy powiedział mi, że niezbędne będą sprawdzone oraz funkcjonalne okapniki balkonowe, które zadbają o to by woda deszczowa spadała i nie moczyła nam balkonu oraz w najgorszym wypadku nie wlatywała do środka. Wiedziałem, że jest to bardzo ważne, jednak ja kompletnie nie znam się na tym sprzęcie i zdecydowanie lepiej jest powierzyć takie rzeczy specjalistom, niż udawać iż się na nich zna. Pracownik ekipy powiedział, że również warto jest okapniki kupić również na sam dół balkonu, aby mieć pewność iż woda oraz śnieg zimą odprowadzany jest w sposób właściwy. Bardzo cieszę się, że wtedy posłuchałem rad ekipy remontowej, ponieważ podczas intensywnych opadów deszczu na jesieni nasz balkon w ogóle nie był zalewany a woda na nim nie stała. Wszystko elegancko spływało.

Teraz, kiedy mój brat również zdecydował się na budowę domu poleciłem mu nie tylko ekipę budowlaną ale również identyczne jak moje okapniki balkonowe. Zakupił je i powiedział, że ma nadzieję iż u niego będą działać w taki sam sposób jak u mnie – nie tylko funkcjonalnie ale również niezawodnie.