You are currently viewing Zakłady produkcyjne otwarte dla obywateli Ukrainy

Zakłady produkcyjne otwarte dla obywateli Ukrainy

W naszym kraju brakuje rąk do pracy. Przede wszystkim dlatego, że tak wielu młodych ludzi w wieku produkcyjnym zdecydowało się uciec poza granice Polski walcząc o lepszy byt dla siebie i swoich rodzin. Podstawowe stanowiska pracy, między innymi na produkcji zostały nieobsadzone. Dlatego też pracodawcy tak chętnie zatrudniają przyjezdnych z Ukrainy, by zapewnić ciągłość produkcji. 

Pracownicy z Ukrainy mile widziani 

pracownicy z ukrainy warszawaGdyby zakład pracy miał zatrzymać się na jakiś czas z powodu rąk do pracy zapewne pobudziło by to znacznie większe koszta. Wyłączanie i ponowne włączanie maszyn to bardzo kosztowne i czasochłonne zajęcie. Dlatego też nasz rynek pracy tak chętnie otwiera się na pracowników spoza naszego kraju. Najczęściej zajmują się oni prostymi pracami, między innymi na budowie czy na produkcji. Teraz w stolicy naszego kraju można spotkać bardzo wielu obcokrajowców między innymi w restauracjach, barach czy w lodziarniach. Szukają oni zarówno zatrudnienia na sezon letni – głównie młode osoby, które w ten sposób zarabiają sobie na przykład na dalszą edukację. Są jednak także pracownicy z ukrainy warszawa przyjeżdżający tutaj na dłuższy czas i szukający zatrudnienia na stałe. Dla osób spoza granic kraju swoje drzwi otwierają agencje pracy tymczasowej, które starają się o to, aby przyjezdni znaleźli pracę zarobkową na pełen etat z możliwie najszerszym pakietem benefitów, jak każdy. 

Poszukiwanie pracy przez agencję pracy tymczasowej to także pewność i gwarancja, że pracodawca został sprawdzony i zweryfikowany. Oznacza to, że umowa jest zgodna z obowiązującym prawem, a stawka godzinowa ustalona jest z góry i jest akceptowalna. Na samym początku swojej zawodowej ścieżki w innym kraju kwarto jest zdać się na agencję, bo pewność gwarantuje spokój.