You are currently viewing Zakup dobrej taśmy

Zakup dobrej taśmy

 

Taśma, która pozwala nam przylepić różne elementy, często okazuje się bezcennym akcesorium. Z tego też powodu staramy się posiadać w naszym domu, ale również w miejscu pracy, różnego typu taśmy, które będziemy mogli zastosować w konkretnych okolicznościach, całkowicie zdając się na ich funkcjonalność i wytrzymałość zastosowanego w nich kleju.

Zróżnicowanie taśm samoprzylepnych

taśmy samoprzylepneTaśma samoprzylepna, którą znajdziemy na rynku, może charakteryzować się różnymi właściwościami. Wszystkie taśmy samoprzylepne, które możemy zakupić popularnie w sklepach papierniczych, bazują na wykorzystaniu dobrej jakości kleju, który pozwala na bezpieczne przyklejenie przy pomocy taśmy, np. kawałka papieru. Nie oznacza to jednak, że wszystkie taśmy samoprzylepne są takie same. Na rynku znajdziemy taśmy przylepne jedno i dwustronne. Działanie taśmy jednostronnej znają chyba wszyscy. Odklejamy kawałek taśmy i przyklejamy nią do jakiejś powierzchni, np. kawałek papieru. W przypadku taśmy dwustronnej mamy możliwość przyklejenia tego samego kawałka papieru do powierzchni w taki sposób, by postronne osoby nie wiedziały, że została do tego celu wykorzystana taśma. Taśma dwustronna swoje zastosowanie znajduje podczas tworzenia produktów dekoracyjnych lub, np. pakowania prezentów. Taśma tego typu klej posiada na obu stronach, możemy więc przy wykorzystaniu jednego kawałka taśmy, skleić ze sobą, np. dwie kartki papieru.

Taśmy mogą ponadto cechować się zróżnicowaną szerokością i długością. W zależności od szerokości taśmy bardzo często będziemy wykorzystywać inny produkt do sklejenia niewielkich elementów, inny zaś w momencie, gdy kwestia będzie dotyczyła elementów o większych rozmiarach. Od długości zależeć będzie to, jak dużo taśmy będziemy mogli wykorzystać.