You are currently viewing Zalety dwuetapowych kursów wspinaczkowych

Zalety dwuetapowych kursów wspinaczkowych

Od pewnego czasu dużo wspinam się górach i skałkach. Jednakże postanowiłam poszerzyć trochę swoja wiedzę z tego zakresu. W wyższych partiach gór i skałek nie czułam się jeszcze zbyt pewnie. Doszłam do wniosku, że taki kurs poszerzy moją wiedzę, a przy okazji stanę się bezpieczniejsza podczas moich samodzielnych wypraw. Zaczęłam się rozglądać za kursem profesjonalnym i rzetelnym.

Ile kosztuje dwuetapowy kurs wspinaczki?

dwuetapowy kurs wspinaczkowy - cenaOd wielu osób usłyszałam taką opinię, że kursy dwuetapowe są najlepsze. Łączą w sobie praktykę z teorią, dzięki czemu bardzo łatwo przyswoić potrzebną wiedzę. Poszukiwania takiego kursu rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: dwuetapowy kurs wspinaczkowy – cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam bardzo polecany i renomowany kurs dwuetapowy. Akurat była promocja i kurs kosztował niecały 1000 złotych. Była to bardzo przystępna cena, ponieważ na rynku były kursy nawet dwukrotnie droższe niż ten. Kurs składał się z teoretycznych wykładów, a następnie część praktyczna podzielona była na dwa etapy. Pierwszy dotyczył wspinaczki na sztucznych skałkach, a drugi wspinaczki w terenie. Wszystkie koszty wyjazdu w teren, a także wypożyczenia odpowiedniego sprzętu zostały zawarte w cenie kursu. To było satysfakcjonujące, że kurs nie posiadał ukrytych kosztów. Po jego odbyciu byłam bardzo zadowolona.

Wykupiony przeze mnie kurs prowadzony był przez profesjonalnych i rzetelnych instruktorów, posiadających duże doświadczenie w różnorodnych formach wspinaczki. Zarówno tej rekreacyjnej jak i wysokogórskiej. Kolejną zaletą tego kursy były nieliczne grupy szkoleniowe, dzięki czemu w razie pytań czy wątpliwości każdy mógł usłyszeć wyczerpującą odpowiedź, a instruktor miał wszystkich uczestników na oku.