Zalety izolacji poddasza pianką

Kiedy budujemy dom warto zastanowić się nad jego ociepleniem oraz jakiego materiału do tego użyjemy. Obecnie najchętniej stosowanym materiałem jest pianka poliuretanowa i pomimo, że jest droższa od wełny to za ceną kryje się znacznie wyższa jakość.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową

Izolacja poddasza użytkowego pianką pozwali nam izolacja poddasza użytkowego piankązaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Ponadto jest ona lżejszą niż wełna a to oznacza, że znacznie mniej obciąża konstrukcję naszego budynku. Poza tym można ją nakładać bezpośrednio na wcześniej przygotowane podłoże bo idealnie do niego przywiera oraz wypełnia wszystkie, nawet najmniejsze szczeliny. Kolejną zaletą pianki jest to, że nie wchłania ona wody, nie zostanie pogryziona przez gryzonie ani się nie odkształci. Dzięki tego typu izolacji mamy stuprocentową gwarancję szczelności oraz trwałości na długie lata. Pianka jest materiałem, który jest bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Ważny jest także czas wykonania izolacji, który w przypadku pianki zajmuje jedynie jeden dzień, ponieważ pianka samoistnie przywiera oraz dopasowuje się do każdego rodzaju podłoża. W przypadku innych materiałów czas wykonania wynosi od czterech do pięciu dni w zależności od powierzchni budynku. Izolacje z pianki wykonuje się tak szybko, ponieważ nakłada się ją natryskowo. Zaledwie w ciągu kilku sekund zwiększa swoją objętość i utwardza się, tworząc w ten sposób jednolitą i przede wszystkim szczelną powłokę.

Jeśli więc zależy nam na trwałej izolacji poddasza warto wybrać piankę poliuretanową. To dzięki niej nasz dom będzie bezpieczny, ponieważ jest to materiał samogasnący a to oznacz, że powstały na jej powierzchni płomień szybko się ugasi powodując niewielkie szkody, które w łatwy sposób da się naprawić ponosząc niskie koszty naprawy.