You are currently viewing Zastosowanie podnośników w pracach na wysokościach

Zastosowanie podnośników w pracach na wysokościach

Nie każda firma budowlana ma do dyspozycji własny sprzęt służący do pracy na dużych wysokościach. To jednak nie jest żadną przeszkoda, ponieważ są przedsiębiorstwa, które oferują wynajem takiego sprzętu. Wśród często wynajmowanych urządzeń znajdują się np. podnośniki koszowe.

Rodzaje podnośników – nożycowe, teleskopowe, samojezdne i inne

wynajem podnośników koszowych łódźSą to podnośniki, które posiadają mechanizm pneumatyczny. Dzięki nim pracownik wraz z materiałem może dotrzeć na praktycznie każdą wysokość. Podnośniki sprawdzają się nie tylko w pracach budowlanych, ale też w wielu innych. Można korzystać z podnośników koszowych w trakcie przycinania drzew. Każdy podnośnik posiada ruchome ramię hydrauliczne, którym można kierować. Dzięki temu pracownik może przemieszczać się z miejsca na miejsce. Poza ramieniem hydraulicznym ważny jest też sam kosz. Najlepiej wybierać takie podnośniki, które na końcu ramienia w całości otoczone są koszem – to zapewnia bezpieczeństwo pracowników w trakcie pracy na wysokościach. Taki wynajem podnośników koszowych łódź wcale nie jest drogi – najczęściej podnośniki wynajmowane są dla konkretnego zlecenia (na kilka dni lub tygodni). Podnośniki bardzo dobrze sprawdzają się w trakcie takich prac jak malowanie elewacji. Wykorzystywane są również do obcinania gałęzi drzew w parkach czy sadach. Oprócz tego podnośniki koszowe znajdują zastosowanie w pracach wykonywanych na wysokościach przez straż pożarną.

Wśród rodzajów podnośników warto wyróżnić podnośniki koszowe nożycowe, które doskonale sprawdzają się w pracy w trudnych warunkach (np. na nierównych powierzchniach). Popularnością cieszą się również podnośniki koszowe teleskopowe, które można wykorzystać do prac w niewielkich wnętrzach. Można też wyróżnić inne rodzaje podnośników jak podnośniki koszowe samojezdne czy stosowane do prac specjalistycznych.