You are currently viewing Zdemobilizowany sprzęt wojskowy

Zdemobilizowany sprzęt wojskowy

Gracze airsoftowi często nie przejmowali się posiadanym wyposażeniem czy oznaczeniami, bardzo często grając w cywilnym ubraniu. Bardziej zaawansowani i zaprawieni airsoftowcy, natomiast, preferowali albo stylizację na konkretną formację wojskową, albo przynajmniej wyposażenie się w sprzęt zdemobilizowany, aczkolwiek faktycznie wojskowy.

Nowoczesne wyposażenie wojskowe

militariaO przydatności i wytrzymałości ekwipunku wojskowego nie trzeba było przekonywać nikogo, kto przez choćby krótki czas takowego używał. Odzież wojskowa była bowiem o wiele bardziej wytrzymała, i znacznie lepiej znosiła nawet najtrudniejsze mecze w złej pogodzie, a elementy wyposażenia i narzędzia często pomagały w najtrudniejszych sytuacjach w polu. Oprócz oczywistej wytrzymałości i solidności, militaria często były używane przez kolegów jako ozdoby, czy sposób na dopełnienie wyglądu codziennego stroju. Zwłaszcza ci koledzy którzy byli miłośnikami cięższej muzyki preferowali wojskową odzież czy ozdoby zamiast bardziej tradycyjnych elementów codziennego ubrania, aczkolwiek była ona na tyle rozpowszechniona, iż jej widok nie dziwił nikogo. Znaczna część entuzjastów militariów preferowała tańsze odmiany wyposażenia, sprzedawane w jednej z dużych sieci ze sprzętem wojskowym, jednak najbardziej zapaleni militaryści optowali za zakupem wyposażenia i odzieży zdemobilizowanej.

Oryginalny sprzęt i ubranie wojskowe często można było dostać w wielu sklepach militarnych w stanie magazynowym, a więc było ono nowe i nieużywane, choć takie wyposażenie było znacznie tańsze niż fabrycznie nowy sprzęt w jednym z dużych sklepów. Możliwość zakupu autentycznego wyposażenia wojskowego, często posiadającego wszystkie certyfikaty wytrzymałości, była dla wielu osób bardzo atrakcyjna.