Zabudowa poddasza płytami gk

Zabudowa poddasza płytami gk

Wraz z mężem kupiliśmy stary dom. Byliśmy niezwykle podekscytowani myślą o własnym kącie, ale wiedzieliśmy również że mamy wiele prac przed sobą aby dom stał się w pełni funkcjonalny i dostosowany do naszych potrzeb.

Płyty gk do zabudowy ścian poddasza

zabudowa gk poddaszaPierwsze prace remontowe ruszyły już miesiąc po przeprowadzce do nowego miejsca. Chcieliśmy aby dom zyskał więcej użytkowej przestrzeni. Zaczęliśmy od strychu, na którym znajdował się mały murowany pokoik. Pokój ten należało zburzyć aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń poddasza. Rozbiórkę postanowiliśmy przeprowadzić sami wspólnie ze znajomymi, którzy remontowali już swoje mieszkania oraz domy i nabyli niezbędną wiedzę w tym zakresie. Remont jest wyczerpujący nie tylko fizycznie, ale i finansowo. Chcieliśmy jak najbardziej zminimalizować koszty i wszystkie prace niewymagające fachowej wiedzy wykonać samodzielnie. W tym czasie zaczęłam czytać o zabudowie poddasza płytami g-k. Płyty gipsowo kartonowe są bardzo łatwe w montażu i niezwykle lekkie co ważne jest przy renowacji starych budynków. Zabudowa gk poddasza przebiega szybko i sprawnie dzięki temu skraca się czas całego remontu. Postanowiłam jeszcze bardziej wgłębić się w temat i poszukać fachowców, którzy takie usługi wykonują. Same płyty gk są bardzo solidne i przy fachowym montażu mogą nam służyć długie lata. Należy zatem najrozsądniej zainwestować w profesjonalną ekipę, która fachowo zabuduje poddasze. Błędy, jakie zrobimy gdy podejmiemy się samodzielnego montażu nie będą zagrażały całej konstrukcji. Jednak niekorzystnie wpłyną na efekt końcowy i każde niedociągnięcie będzie widoczne gołym okiem.

My zdecydowaliśmy się na wynajęcie profesjonalnej ekipy, która zaledwie w kilka dni obudowała całe poddasze. Teraz mogę nie tylko cieszyć się odzyskaną i dobrze zagospodarowaną przestrzenią, ale również prostymi ścianami bez pęknięć.